СУМ-11 дає таке визачення КУЛЬБА́БА, и, жін.
КУЛЬБА́БА, и, жін. Трав'яниста рослина родини складноцвітих, стебло якої виділяє молочний сік, а пухнасте насіння розноситься вітром. Зелений острів заквітчався рясними жовтими квітками кульбаби, неначе хто посіяв по траві зорі (Нечуй-Левицький, II, 1956, 129); Обабіч степової дороги вітер оббивав пухнасті голівки кульбаби, розкидав невагоме насіння, мов білий лебединий пух (Микола Руденко, Вітер.., 1958, 412); На війні найзлісніший ворог той, що личкується в одежу свого супротивника. Отак і кульбаба — все в ній схоже на кок-сагиз — і корінь, і листя, і цвіт, і насіння (Іван І. Волошин, Сади.., 1950, 137);
// Квітка цієї рослини. Одцвілись кульбаби у гаю, Облітають, мов пороша біла (Іван Нехода, Чудесний сад, 1962, 105).
Наведені приклади свідчать, що кульбаба вживається і на позначення суцвіття (жовтої головки), і на позначення плоду (білої пухнастої головки).
У статті у Вікіпедії Кульбаба лікарська стверджується, що
В українській мові кульбаба відома під понад двома десятками синонімів: купава, пустодуй, солдатики, літючки, летючки, бабакуля, падиволос, плішивець, дикий молочай (молочій), молочник, баранки, бабка, бабки, вовчий зуб, подойнички, чичик, чічак, чічик, малайниця, мелайниця, маївка, пухлянки, пушки.
Ряд синонімів зазначається у статті Л. А. МОСКАЛЕНКО "БОТАНІЧНІ ПАРАЛЕЛІ":
Напр.: «кульбаба звичайна» має такі назви: бабакуль, бабка, діди, жовте молочко, кульбаба, летючки, молочій, москалі (москалики), одуванчи(і)ки, пустодуй, пухлянки, пуховник, пушок, фонарики. Кожна з цих назв семантично прозора і зрозуміла для носіїв тієї чи іншої говірки. Деякі з них функціонують паралельно без будь-якої семантико- стилістичної диференціації.
У збірнику Сестрички–україночки (вибрані твори) Ігоря Гаврилюка є загадка:
Парашути, парашути!
Вище яблуні і граба.
Рясно землю засіває
пустодуйками (кульбаба).
з якої, як на мене, зрозуміло, що пустодуйки - це вже білі головки, а не жовті квітки.
На більшість із зазначених синонімів немає статей у СУМ-11, а на деякі, наприклад купава, падиволос, маївка, немає значення, яке б мало відношення до кульбаби.
Отже, чи є все ж бодай якась відмінність між синонімами до слова кульбаба залежно від стадії дозрівання рослини, чи це тільки мої припущення?