13

Підкажіть, будь ласка, де я можу в інтернеті знайти текст останнього радянського українського правопису, це так звана редакція 1960 року. Я його довго шукав, та марно, сучасні всі видання є, харківський є, навіть часів УНР є, а того немає. Він мені потрібен для порівняння з попереднім, 1946 року, та сучасним. Як альтернатива, мені було б досить і просто докладного переліку відмінностей між радянським та сучасним правописами.

• 2
    Здається, після 1960 (II) ще був 1990 (III), тобто не останній (хоча можу помилятися). А Ви десь знайшли 1946 (я знайшов лише шматки)? Не знаю, я сам не знайшов ані 1960, ані 1990. Тут знайдені мною. Тут є деякі книги, що можуть містити порівняння, але не дивився. – Sasha Apr 28 '17 at 7:40
  • @Sasha - 1946 я не знайшов, мене більше цікавить 1960, бо саме ним було видано основну масу книжок українською. Це питання в мене виникло через нещодавнє инше питання про гето/гетто. Там де-хто збурювався через те, що в коментах цитували застарілий правопис 1960. От мені й цікаво, як у 1960 було сформульовано правило про подвійні приголосні в иншомовних словах, бо тоді ж писали комунізм таки з однією <м>, а гетто з двома <т>, а зараз сучасні словники пишуть його з одним <т>. Просто дуже хочеться глянути, як у 1960 було сформульовано. – Yellow Sky Apr 28 '17 at 18:23
  • 3
    Ось шматок ftp.yzu.edu.tw/CTAN/language/ukrainian/ukrhyph/rules60.pdf Мабуть, десь є і все – Andrii Zhuk Apr 29 '17 at 10:53
  • @AndriiZhuk, я додав в перелік. «Мабуть, десь є і все» — якщо Ви маєте на увазі «на тому ж ресурсі», то ні (там вони зберігают правила переносу для різних мов, в т.ч. української, але не інші розділи правописів). – Sasha Apr 29 '17 at 19:34
  • 1
    У мене є книга "Український правопис" Видавництво Академії Наук Української РСР Київ — 1960 Видання друге, виправлене і доповнене. Правда, стан не дуже добрий, але все читне. – Irena Jul 24 at 11:32
5

Частини, огляди чи порівняння.

Журнал „Фенікс“ Зошит 12 (1964) ¬ Український правопис 1960 року (Богдан Сацюк)

Журнал „Journal of Ukrainian Studies“ Vol. 5 Num. 1 (весна 1980) ¬ Український правопис: 1928 vs 1960 (Андрій Горняткевич)

Передмова плюс заставка
§ 30. Правила переносу

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.