5

Чи можна сказати "В математиці, корінь (або нуль) функції ƒ — це елемент х із області визначення в якому функція обертається у нуль" (а не "приймає нульове значення")?

3

«Словник української мови» в 11 томах наводить 12 тлумачень дієслова обертатися, серед яких є і наступне:

1. Переходити з одного стану в інший; перетворюватися. Під ногами пересохла земля оберталась на порох (Петро Панч, В дорозі, 1959, 46); <…> // Докорінно змінювати свої функції, стан, призначення і т. ін. Сільрада обернулася на оперативний штаб розгорнутого наступу на віковічні традиції селянської обмеженості (Григорій Епік, Тв., 1958, 208); Вже офіцер став електриком, сержант обернувся теслярем, а снайпер — художником-декоратором (Олесь Гончар, I, 1954, 445); * Образно. На приморському безлюдді Обернувся я в дитину (Агатангел Кримський, Вибр., 1965, 40);

Це визначення хоч і наводить приклади з художніх, а не технічних текстів, але підтверджує можливість вживання прийменників у(в)/на або орудного відмінку.

У Вікіпедії зазвичай вживається варіант з прийменником в (див. напр. тут, тут і тут).

2

У словосполученні "...функція дорівнює нулю (п'яти, шести...)"... не відчуваю ніякої прісності. Воно зовсім не ріже мені слух. Навпаки його вживають постійно у математичному середовищі. Взагалі-то, можу навести п'ять синонімічних, математично правильних побудов: „набуває значення“, приймає значення“, „дорівнює значенню“, „стає рівною“, „перетворюється у“. „Обертається“ у старих книжках дійсно вживалося. Зараз менше. Думаю, що причина у словосполученні „обертається функція чи матриця“, яке також означає знаходження оберненої функції чи матриці. Крім того, є ще термін „обернене число“. Обидва терміни мають зовсім інше тлумачення, ніж обернутися у якесь значення. Либонь, це сприяло виходу з ужитку цього вислову. Тим паче, що наявні 5 його замінників (а може й більше).

-2

Ну може хіба що "...функція дорівнює нулю (п'яти, шести...)"... Але це вже занадто прісно..

• Це відповідь? Чи це Ви випадково не туди написали? – Sasha Apr 14 '17 at 17:51
  • -1: Якщо це мала бути власна відповідь на запитання, то вона має відповідати критеріям відповіді. – bytebuster Apr 14 '17 at 21:32
  • 1
    Це краще, аніж нічого. – Kosarar Apr 14 '17 at 21:42
  • 1
    Це, ІМХО, не є відповіддю на власне запитання. Бо «в цій точці значення функції дорівнює нулю» сказати очевидно можна — але це ніяк на відповідає на те, чи можна сказати «функція в точці обертається в нуль». – Sasha Apr 15 '17 at 10:29
  • 2
    До речі, по-моєму, варто казати «значення функції дорівнює нулю», а не «функція дорівнює нулю», бо останнє трішки математично двозначне. – Sasha Apr 15 '17 at 10:29

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.